Rezultate concursuri


Rezultate obţinute de elevii Colegiului Naţional Alexandru Lahovari la concursuri şi olimpiade:


    Nivel olimpiadă sau concurs
  • N0 - olimpiadă sau concurs de nivel internaţional
  • N1 - olimpiadă sau concurs de nivel naţional
  • N2 - olimpiadă sau concurs de nivel interjudeţean
  • N3 - olimpiadă sau concurs de nivel judeţean

Concursul Nivel Data Nume prenume Clasa Premiu Profesor Obs.
AN ŞCOLAR 1969-1970              
OJ matematică n3 1970 Lazăr Valeriu 10 A I Avramescu Ion Calif. ON
AN ŞCOLAR 1977-1978              
ON matematică, Galaţi n1 1978 Barbu Dorel 9 A I Bărăscu Constantin  
AN ŞCOLAR 1979-1980              
Conc. interjud. de matem. "Gh. Ţiţeica",
et. finală, ed. a II-a, Tg. Jiu, 1980
n2 1980 Căpăţână Silviu 10 A III    
    Barbu Dorel 11 A I Păun Nicolae  
    echipaj 11.dec I    
AN ŞCOLAR 1980-1981              
ON matematică n1 1981 Barbu Dorel 11 A   Păun Nicolae Calif lot naţ.
AN ŞCOLAR 1982-1983              
Conc. interjud "Gh. Ţiţeica",
et. finală, ed. a V-a, Rm. Vâlcea, 6-7.05.83
n2 1983 Deaconu Sorin 9 B II Păun Nicolae  
    echipaj- Deaconu Sorin 09.oct II Păun Nicolae  
    echipaj 11.dec III    
AN ŞCOLAR 1983-1984              
Tabăra naţională de mat.,
Sinaia, 10-20.01.1984
n1 1984 Deaconu Sorin 10 B m Păun Nicolae  
    Deaconu Sorin- baraj lot 10 B III Păun Nicolae  
OJ matematică, 04.03. 84 n3 1984 Pancu Mugurel 8 I Lazăr Valeriu  
ON matem. cl. 7-8, Deva, n1 1984 Pancu Mugurel 8 m Lazăr Valeriu  
Concursul interjudeţean de
matematică “Gh. Ţiţeica”,
etapa judeţeană, 1984
n3 1984 Pancu Mugurel 8 I Lazăr Valeriu nota 10
    Pancu Mugurel, ech I    
    Dobrescu Marius, 07.aug   Lazăr Valeriu  
    Caravan Mariana        
Conc. interjud. de matem.
"Gh. Ţiţeica", et. finală, ed. a VI-a,
Craiova
n2 1984 Pancu Mugurel 8 pr. sp. Lazăr Valeriu  
10-12.05.1984     Pancu Mugurel -echipaj 07.aug I Lazăr Valeriu  
    Deaconu Sorin 10 B I Păun Nicolae  
    echipaj 09.oct III    
AN ŞCOLAR 1984-1985              
OJ matem. , 10.03.1985 n3 1985 Pancu Mugurel 9 A I Lazăr Valeriu  
ON mat. cl. 7-8, Tulcea, n1 1985 Munteanu Marius 8 m Veţeleanu Maria  
15-20.04.1985              
ON mat. cl. 9-12,
Dr. Turnu Severin, 15-20.04.1985
n1 1985 Pancu Mugurel 9 A m Lazăr Valeriu  
    Cosma Bogdan 9 B m Păun Nicolae  
"Conc interjud "Gh Ţiţeica",
et. finală, ed. a VII-a, Tg. Jiu, 16-18.05.85"
n2 1985 Munteanu Marius 8 m Veţeleanu Maria  
    Pancu Mugurel 9 A m Lazăr Valeriu  
    Grecu Mircea 10 B pr. sp. Voinea Gheorghe  
AN ŞCOLAR 1985-1986              
Tabăra naţ. de matem,
Câmpulung Moldovenesc, 26.08-4.09.1985
n1 1985 Munteanu Marius 9 B III Voinea Gheorghe  
    Deaconu Sorin 11 B m Păun Nicolae  
    Pancu Mugurel-baraj lot 10 A III Lazăr Valeriu  
Memorialul Onicescu,
Constanţa, 6-12.09.1985
n2 1985 Pancu Mugurel 10 A m Lazăr Valeriu  
Tabăra naţională de mat.,
Dâmboviţa, 4-15.01.1986
n1 1986 Pancu Mugurel 10 A III Lazăr Valeriu  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică,
15.03.1986
n3 1986 Bîrhoată Claudiu 6 B m Lazăr Valeriu  
    Iancu Dana 7 m    
    Preoteasa 8 III    
    Marcu Sorin 8 m Lazăr Valeriu  
    Munteanu Marius 9 B I Voinea Gheorghe  
    Pancu Mugurel 10 A I Lazăr Valeriu  
ON mat. cl. 6-8, Rm. Vâlcea, 8-11.04.1986 n1 1986 Marcu Sorin 8 m Lazăr Valeriu  
ON matematică liceu, Arad, 8-11.04.1986 n1 1986 Pancu Mugurel 10 A m Lazăr Valeriu  
"Conc. interjud "Gh Ţiţeica",
et. finală, ed a VIII-a,
Dr. Turnu Severin, 15-17.05.86"
n2 1986 Munteanu Marius 9 B pr. sp. Voinea Gheorghe  
    Pancu Mugurel 10 A II Lazăr Valeriu  
    Cosma Bogdan 10 B pr. sp. Păun Nicolae  
Concursul interjudeţean
Odobleja, 1986
n2 1986 Hopîrtean Cristina 12 B II Păun Nicolae  
    Deaconu Sorin 12 B m Păun Nicolae  
Tabăra naţ. de matem.
Buşteni, 26.08-8.09.1986
n1 1986 Pancu Mugurel -baraj lot OIM 10 A m Lazăr Valeriu loc 12
Tabăra interjudeţ Buşteni n2   Munteanu Marius 9 B II Voinea Gheorghe  
AN ŞCOLAR 1986-1987              
“Onicescu-Mihoc”, Constanţa, 8-12.09.1986 n2 1986 Pancu Mugurel 11 A m Lazăr Valeriu loc 4 lot
olimpic
Etapa judeţeană a
olimpiadei de matematică,
cl. VI-XII, 14.03.1987
n3 1987 Bîrhoată Claudiu 7 B m Lazăr Valeriu  
    Bădescu Cristina 9 A I Bălăşel Adrian  
    Roşu Grigore 9 B II Bratu Gheorghe  
    Munteanu Marius 10 B I Voinea Gheorghe  
    Pancu Mugurel 11 A I Lazăr Valeriu  
    Moculescu Mădălina 11 A I Lazăr Valeriu  
    Grecu Mircea 12 B I Voinea Gheorghe  
Concursul interjudeţean de matematică
“Gh. Ţiţeica”, etapa judeţeană
n3 1987 Roşu Grigore 9 B I-II Bratu Gheorghe  
    Bădescu Cristina 9 A III Bălăşel Adrian  
    Presură Cristian 10 C II Veţeleanu Maria  
    Munteanu Marius 10 B III Voinea Gheorghe  
    Cosma Bogdan 11 B II Păun Nicolae  
    Pancu Mugurel 11 A m Lazăr Valeriu loc 4
    Grecu Mircea 12 B m Voinea Gheorghe loc 4
AN ŞCOLAR 1987-1988              
OJ matematică cl. 6-8, 12.03.1988 n3 1988 Danciu Sorin 6 A I Lazăr Valeriu  
    Mihalache Dragoş 6 B I Ene Gabriela  
OJ matematică liceu, 18.03.1988 n3 1988 Stănescu Felicia 9 A I Ene Aurel  
    Crişan Mircea 9 A I Ene Aurel  
    Ivaşcu Adi 9 A II Ene Aurel  
    Roşu Grigore 10 B I Bratu Gheorghe  
    Pancu Mugurel 12 A I Lazăr Valeriu  
ON matematică cl. 6-8,
Braşov, GM 9/1988
n1 1988 Danciu Sorin 6 A m Lazăr Valeriu  
    Mihalache Dragoş 6 B m Ene Gabriela  
ON mat liceu Cluj,
12.04. 88 -loc 2 pe ţară GM 7/88
n1 1988 Stănescu Felicia 9 A m Ene Aurel  
Concursul interjudeţean de
matematică "Gh. Ţiţeica",
etapa finală, ed. a X-a,
Constanţa, 13-14.05.1988
n2 1988 Stănescu Felicia 9 A II Ene Aurel  
    Crişan Mircea 9 A III Ene Aurel  
    Bădescu Cristina 10 A m Bălăşel Adrian  
    echipaj 09.oct II    
    Munteanu Marius 11 B I Voinea Gheorghe  
    Pancu Mugurel 12 A II Lazăr Valeriu  
    ech. Munteanu Marius 11.dec I Voinea Gh.  
    Pancu Mugurel     Lazăr Valeriu  
AN ŞCOLAR 1988-1989              
OJ matematică cl. 6-12, 18.03.1989 n3 1989 Danciu Sorin 7 A III Lazăr Valeriu  
    Constantinescu Zoran 9 B I Bălăşel Adrian  
    Bîrhoată Claudiu 9 G II Lazăr Valeriu  
    Adam Evelina 9 B III Bălăşel Adrian  
    Dincă Alina 9 B m Bălăşel Adrian  
    Costin Daiana 9 G m Lazăr Valeriu  
    Ichim Monica 9 B m Bălăşel Adrian  
    Crişan Mircea 10 A I Ene Aurel  
    Stănescu Felicia 10 A II Ene Aurel  
    Ivaşcu Adi 10 A III Ene Aurel  
    Roşu Grigore 11 B I Bratu Gheorghe  
    Borcan Vasile 11 C m Voinea Gheorghe  
    Bădescu Cristina 11 A m Bălăşel Adrian  
    Munteanu Marius 12 B I Voinea Gheorghe  
    Presură Cristian 12 C II Veţeleanu Maria  
ON matematică, liceu, Suceava, 11.04.1989 n1 1989 Crişan Mircea 10 A m Ene Aurel  
Concursul interjudeţean
de matematică "Gh. Ţiţeica",
et. finală, ed. a XI-a,
Rm. Vâlcea, 11-15.05.1989
n2 1989 Constantinescu Zoran 9 B III Bălăşel Adrian  
    echipaj 09.oct III    
    Roşu Grigore 11 B I Bratu Gheorghe  
    echipaj 11.dec II    
AN ŞCOLAR 1989-1990              
OJ matematică, cl. 6-12, 17.03.1990 n3 1990 Erdeli Alexandra 7 m    
    Păunescu Diana 7 m    
    Danciu Sorin 8 I Lazăr Valeriu  
    Moşteanu Bogdan 8 III Bălăşel Adrian  
    Bunescu Răzvan 9 A I Drugan Constantin  
    Oprea Radu 9 A II Drugan Constantin  
    Ureche Geni 9 A m Drugan Constantin  
    Ichim Daniela 10 B I Bălăşel Adrian  
    Pastramă Cristinel 10 B II Bălăşel Adrian  
    Bîrhoată Claudiu 10 III Lazăr Valeriu  
    Adam Evelina 10 B m Bălăşel Adrian  
    Popa Adriana 10 m Lazăr Valeriu  
    Dumitrescu Lucian 10 m Lazăr Valeriu  
    Crişan Mircea 11 A I Ene Aurel  
    Stănescu Felicia 11 A II Ene Aurel  
    Ivaşcu Adi 11 A III Ene Aurel  
    Naciu Alin 11 A m Ene Aurel  
    Roşu Grigore 12 B II Bratu Gheorghe  
    Bădescu Cristina 12 A m Bălăşel Adrian  
ON matematică, cl. 6-8, 8-13.04.1990 n1 1990 Danciu Sorin 8 pr. sp. Lazăr Valeriu  
ON matematică, cl. IX-XII,
Bucureşti, 8-13.04.1990
n1 1990 Bunescu Răzvan 9 A m Drugan Constantin  
Concursul interjudeţean
de matematică "Gh. Ţiţeica",
 et. finală, ed. a XII-a,
Craiova, 25-26.05.1990
n2 1990 Danciu Sorin 8 pr. sp. Lazăr Valeriu  
Jud Vâlcea a ocupat locul 1 cu
11 premii şi menţiuni în total
    echipaj: Danciu Sorin 07.aug I Lazăr Valeriu  
    Pastramă Cristinel 10 B III Bălăşel Adrian  
    echipaj 09.oct II    
    Bădescu Cristina 12 A I Bălăşel Adrian  
    Roşu Grigore 12 B III Bratu Gheorghe  
    echipaj 11.dec II    
AN ŞCOLAR 1990-1991              
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică,
cl. VII-XII, 9.03.1991
n3 1991 Şurlin Gabriel 8 B m Ene Gabriela  
    Radu Constantin 9 A I Lazăr Valeriu  
    Ilie Cristian 9 I II Bălăşel Adrian  
    Danciu Sorin 9 A III Lazăr Valeriu  
    Moşteanu Bogdan 9 I m Bălăşel Adrian  
    Sobolu Iulian Gabriel 9 I m Bălăşel Adrian  
    Oprea Radu 10 A I Drugan Constantin  
    Constantinescu Zoran 11 B I Bălăşel Adrian  
    Ichim Daniela 11 B II Bălăşel Adrian  
    Bîrhoată Claudiu 11 B III Bălăşel Adrian  
    Pastramă Cristinel 11 B m Bălăşel Adrian  
    Dumitrescu Cătălin Lucian 11 G m Lazăr Valeriu  
    Costin Daiana 11 G m Lazăr Valeriu  
    Crişan Mircea 12 A I Ene Aurel  
    Ivaşcu Ady Lucian 12 A II Ene Aurel  
"Gh. Ţiţeica", et finală, ed XIII-a,
Tg Jiu, 17-18.05.91"
n2 1991 Crişan Mircea 12 A pr. sp. Ene Aurel  
AN ŞCOLAR 1991-1992              
Conc. interjud de mat.
“Gh. Vrînceanu”, Suceava
n2 1991 Danciu Sorin 10 A I Lazăr Valeriu  
Concursul interjudeţean
de matematică "Gh. Ţiţeica",
etapa finală, ed. a XIV-a,
Drobeta Turnu Severin, 21-22.05.1992
n2 1992 Manda Monica 9 B III Ene Gabriela  
    Oprea Mircea 9 A m Drugan Constantin  
    Moşteanu Bogdan 10 I pr. sp. Bălăşel Adrian  
    Danciu Sorin 10 A m Lazăr Valeriu  
    Vancea Valentin 10 I m Bălăşel Adrian  
    Bunescu Răzvan 11 A m Drugan Constantin  
    Pastramă Cristinel 12 B I Bălăşel Adrian  
    Constantinescu Zoran 12 B III Bălăşel Adrian  
    echipaj 11.dec II    
AN ŞCOLAR 1992-1993              
ON matem. Constanţa, 04.1993, GM 5-6/93 n1 1993 Oprea Mircea 10 A m Drugan Constantin  
Concursul interjudeţean
de matematică “Gh. Ţiţeica”,
etapa judeţeană, 8.05.1993
n3 1993 Stănciulescu Claudiu 9 B I Voinea Gheorghe  
    Marinescu Florian 9 A II Bălăşel Adrian  
    Popescu Constantin 9 B III Voinea Gheorghe  
    Mihai Maria Elena 9 A III Bălăşel Adrian  
    Oprea Mircea 10 A I Drugan Constantin  
    Manda Monica 10 B II Ene Gabriela  
    Moşteanu Bogdan 11 I I Bălăşel Adrian  
    Sobolu Gabi 11 I II Bălăşel Adrian  
    Vancea Grig 11 I III Bălăşel Adrian  
AN ŞCOLAR 1993-1994              
OJ matematică VII-XII, 12.03.1994 n3 1994 Sârba Simona 8 A m Ene Gabriela  
    Bălaşa Rodica 9 A I Drugan Constantin  
    Mureşan Claudia 9 A II Drugan Constantin  
    Costinea Alexandru 9 A III Drugan Constantin  
    Vaţa Cristina 9 A III Drugan Constantin  
    Oprea Mircea 11 A I Drugan Constantin  
    Stănică Roxana 11 A II Drugan Constantin  
    Sobolu Gabi 12 I II Bălăşel Adrian  
    Moşteanu Bogdan 12 I III Bălăşel Adrian  
ON mat, Arad, 26.03-02.04.94,
GM5+7/1994
n1 1994 Sârba Simona 8 A m Ene Gabriela  
    Mureşan Claudia 9 A m Drugan Constantin  
Concursul interjudeţean
de matematică “Gh. Ţiţeica”,
etapa judeţeană, 23.04.1994
n3 1994 Sârba Simona 8 A III Ene Gabriela  
    Mureşan Claudia 9 A I Drugan Constantin  
    Bălaşa Rodica 9 A II Drugan Constantin  
    Vaţa Cristina 9 A II Drugan Constantin  
    Stancu Irina 9 B III Bălăşel Adrian  
    Costinea Răzvan 9 A III Drugan Constantin  
    Şandru Valentina 10 A II Bălăşel Adrian  
    Ţuicu Anamaria 10 E III Veţeleanu Maria  
    Oprea Mircea 11 A I Drugan Constantin  
    Moşteanu Bogdan 12 I I Bălăşel Adrian  
    Sobolu Gabi 12 I II Bălăşel Adrian  
    Vancea Grig 12 I III Bălăşel Adrian  
"Gh. Ţiţeica" et fin. ed a XVI-a,
Rm Vâlcea-Călimăneşti, 19-21.05.94"
n2 1994 Bălaşa Rodica 9 A m Drugan Constantin  
    Oprea Mircea 11 A pr. sp. Drugan Constantin  
OJ matematică cl 5-6, 28.05.1994 n3 1994 Antal Teodor 5 A I Ciobotaru Mariana  
    Socoreanu Georgia 5 A II Ciobotaru Mariana  
    Zachia Ioana 5 A m Ciobotaru Mariana  
    Cărăuşu Florabela 5 A m Ciobotaru Mariana  
    Văduva Iulian 6 D II Pozinărea Simona  
    Cibu Cristian 6 B m Lazăr Valeriu  
    Popa Carmen 6 D m Pozinărea Simona  
    Ancuţa Adelina 6 C m Veţeleanu Maria  
    Ivana Ramona 6 A m Lazăr Valeriu  
AN ŞCOLAR 1994-1995              
Concursul interjudeţean de matematică
“Nicolae Păun”, clasele 7-8, ed. I,
Rm. Vâlcea, 17-18.12.1994
n2 1994 Cibu Cristian 7 B I Lazăr Valeriu  
    Idu Camelia 7 A pr. sp. Lazăr Valeriu  
    Popa Carmen 7 D m Şerban Nicolae  
    Obogeanu Alin 7 D m Şerban Nicolae  
    Almaşi Alexandru Bogdan 7 B m Lazăr Valeriu  
    Ancuţa Adelina 7 C m Veţeleanu Maria  
    Stăncescu Marius 8 C III Şerban Nicolae  
    Popescu Andra 8 B III Ene Gabriela  
    Jivan Ioan Cornel 8 B pr. sp. Ene Gabriela  
    Fiera Ana –Maria 8 B pr. sp. Ene Gabriela  
    Bărăscu Ştefan 8 C m Şerban Nicolae  
    Costescu Adriana 8 m    
Etapa judeţeană a olimpiadei de
matematică, cl. VII-XII, 25.02.1995
n3 1995 Sârba Simona 9 B II Ene Gabriela  
    Florescu Laura 9 A III Bălăşel Adrian  
    Ungureanu Silvia 9 B m Ene Gabriela  
    Mureşan Claudia 10 A I Drugan Constantin  
    Vaţa Cristina 10 A m Drugan Constantin  
    Ţuicu Ana Maria 11 E III Veţeleanu Maria  
    Oprea Mircea 12 A I Drugan Constantin  
    Manda Monica 12 B I Ene Gabriela  
    Şurlin Gabriel 12 B m Ene Gabriela  
Concursul interjudeţean
de matematică “Gh. Ţiţeica”,
 etapa judeţeană, 13.05.1995
n2 1995 Cibu Cristian 7 B m Lazăr Valeriu  
    Coşerea Gheorghe 8 I Drugan Constantin  
    Zgripcea Nicoleta 9 A II Bălăşel Adrian  
    Lăzărică Bogdan 9 A III Bălăşel Adrian  
    Lazăr Adina 10 B III Bălăşel Adrian  
    Cerbu Bogdan 11 A II Bălăşel Adrian  
    Dobre Mădălin 11 A II Bălăşel Adrian  
    Marinescu Florin 11 A III Bălăşel Adrian  
    Manda Monica 12 B I Ene Gabriela  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică,
cl. V-VI, 27.05.1995
n3 1995 Pascu Mircea 5 I    
    Antal Teodor 6 A I Ciobotaru Mariana  
    Burtescu Simona 6 I    
    Ciobotaru Oana 6 A I Ciobotaru Mariana  
    Mihalcea Marian 6 I    
    Tătar Bogdan 6 I    
AN ŞCOLAR 1995-1996              
Concursul interjudeţean
de matematică “Nicolae Păun”,
ed. a II-a, clasele 7-12, Rm. Vâlcea,
n2 1995 Ciobotaru Oana 7 A III Ciobotaru Mariana  
9–10.12.1995     Burtescu Simona 7 m    
– 216 participanţi     Mihalcea Marian 7 m    
    Ungureanu Mihaela 7 m    
    Strugaru Andrei 7 m    
    Antal Theodor 7 A m Ciobotaru Mariana  
    Cibu Cristian 8 B m Lazăr Valeriu  
    Almaşi Alexandru 8 B m Lazăr Valeriu  
    Coşerea Gheorghe 9 A II Drugan Constantin  
    Dinu Adriana 9 A m Drugan Constantin  
    Sârba Simona 10 B III Ene Gabriela  
    Toartă Mihaela 10 B m Ene Gabriela  
    Mureşan Claudia 11 A II Drugan Constantin  
    Bălaşa Rodica 11 A m Drugan Constantin  
    Vaţa Cristina 11 A m Drugan Constantin  
    Ţuicu Ana Maria 12 E II Veţeleanu Maria  
    Dobre Mădălin 12 A III Bălăşel Adrian  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică, cl. VII-XII, 24.02.1996
n3 1996 Ciobotaru Oana 7 A III Ciobotaru Mariana  
    Dinu Adriana 9 A I Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 9 A II Drugan Constantin  
    Costescu Adriana 9 C III Ene Gabriela  
    Sârba Simona 10 B I Ene Gabriela  
    Vârtej Elena 10 A II Bălăşel Adrian  
    Toartă Mihaela 10 B m Ene Gabriela  
    Filipoiu Victor 10 B m Ene Gabriela  
    Constantinescu Dragoş 10 D m Bratu Gheorghe  
    Vaţa Cristina 11 A II Drugan Constantin  
    Bălaşa Rodica 11 A III Drugan Constantin  
    Bătăgan Lorena 11 A m Drugan Constantin  
    Atănăsoaiei Oana 12 A III Bălăşel Adrian  
    Păunescu Ion 12 B m Voinea Gheorghe  
ON matematică, ed. a 47-a,
1996, Buzău
- Judeţul a ocupat
locul 13 pe ţară
n1 1996 Dinu Adriana 9 A II Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 9 A III Drugan Constantin  
    Vaţa Cristina 11 A III Drugan Constantin  
Concursul de matematică
“Memorial Filofteia Preda“,
 ed. a II-a, Drăgăşani, 27.04.1996
  1996 Ciobotaru Oana 7 A I Ciobotaru Mariana  
    Dinu Adriana 9 A I Drugan Constantin  
    Roşoagă Adrian Alex 9 B II Ciobotaru Mariana  
    Coşerea Gheorghe 9 A II Drugan Constantin  
    Sârba Simona 10 B III Ene Gabriela  
    Vaţa Cristina 11 A I Drugan Constantin  
    Şandru Ana Valentina 12 A III Bălăşel Adrian  
AN ŞCOLAR 1996-1997              
Concursul interjudeţean
de matematică “Nicolae Păun”,
ed. a III-a, Rm. Vâlcea, 14-15.12.1996
n2 1996 Ciobotaru Oana Mădălina 8 A III Ciobotaru Mariana  
    Dusceac Silvia 9 A I Drugan Constantin  
    Vâlcea Constantin 9 A II Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 9 A m Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 10 A II Drugan Constantin  
    Toartă Mihaela 11 B m Ene Gabriela  
    Sârba Simona 11 B m Ene Gabriela  
    Bălaşa Rodica 12 A m Drugan Constantin  
    Vaţa Cristina 12 A m Drugan Constantin  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică, cl. 7-12, 1.03.1997
n3 1997 Aspru Georgiana 7 A I Lazăr Valeriu Calif. ON
    Topală Radu 7 C I Ciobotaru Mariana  
    Basno Luciana 7 A II Lazăr Valeriu  
    Murgoci Tudor 7 C III Ciobotaru Mariana  
    Pascu Mircea 7 m    
    Ciobotaru Oana 8 A I Ciobotaru Mariana  
    Burtescu Diacona 8 II    
    Strugaru Andrei 8 II    
    Stănică Florin 8 III    
    Zachia Ioana 8 III    
    Dusceac Silvia 9 A I Drugan Constantin  
    Vâlcea Sorin 9 A III Drugan Constantin  
    Rizoiu Valentin 9 A III Drugan Constantin  
    Paraschiv Daniel 9 D III Lazăr Valeriu  
    Cibu Cristian 9 B III Şerban Nicolae  
    Coşerea Gheorghe 10 A I Drugan Constantin  
    Dinu Adriana 10 A I Drugan Constantin  
    Roşoagă Alexandru 10 B III Bălăşel Adrian  
    Ştefănescu Stelian 10 B m Bălăşel Adrian  
    Florescu Laura 11 A I Bălăşel Adrian  
    Toartă Mihaela 11 B II Ene Gabriela  
    Zgripcea Nicoleta 11 A III Bălăşel Adrian  
    Mureşan Claudia 12 A II Drugan Constantin  
    Bălaşa Rodica 12 A III Drugan Constantin  
ON matematică, Suceava, 23-29.03.1997 n1 1997 Topală Radu Ştefan 7 C III Ciobotaru Mariana  
- Judeţul Vâlcea a ocupat locul 12     Ciobotaru Oana Mădălina 8 A II Ciobotaru Mariana  
- Lic A. Lahovari a obţinut 7 premii
din cele 10 premii luate de judeţ
    Dusceac Silvia 9 A II Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 10 A I Drugan Constantin a II-a medie
pe ţară
    Dinu Adriana 10 A III Drugan Constantin  
    Toartă Mihaela 11 B III Ene Gabriela  
    Mureşan Claudia 12 A III Drugan Constantin  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică, cl. V-VI, 17.05.1997
n3 1997 Ciobotaru Corina 5 C I Ciobotaru Mariana  
    Ruxandra Andreea 5 A II Lazăr Valeriu  
    Dobrescu Elena 5 C II Ciobotaru Mariana  
    Popescu Silviu 5 A III Lazăr Valeriu  
    Funaru Alexandru 5 C m Ciobotaru Mariana  
    Sandu Ionuţ 5 B m Veţeleanu Maria  
    Antone Andrei 5 A m Lazăr Valeriu  
    Zachia Irina 6 A I Bălăşel Adrian  
    Popescu Alexandru 6 C II Ene Gabriela  
    Varlam Alexandra 6 A II Bălăşel Adrian  
    Ţugneanu Iulia 6 C III Ene Gabriela  
    Onescu Dan 6 C III Ene Gabriela  
    Tucan Iulian 6 A m Bălăşel Adrian  
    Ionescu Crina Maria 6 A m Bălăşel Adrian  
Conc. “F. Preda“, ed. a III-a,
Drăgăşani, 31.05.1997
n2 1997 Ciobotaru Oana Mădălina 8 A I Ciobotaru Mariana  
Concursul anual al
Gazetei Matematice, 2.09.1997
n1 1997 Ciobotaru Oana 8 A I Ciobotaru Mariana  
AN ŞCOLAR 1997-1998              
Concursul de matematică
“Memorial Nicoliţă Sanda”,
ed. I, Drăgăşani, 8.11.1997
n2 1997 Sitaru Damian 5 C III Ciobotaru Mariana  
    Paraschiv Andrei 5 C m Ciobotaru Mariana  
    Socoleanu Marian 5 C m Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 6 C I Ciobotaru Mariana  
    Vad George Daniel 6 C II Ciobotaru Mariana  
    Ciobotaru Corina 6 C II Ciobotaru Mariana  
    Ruxanda Andreea Catrinel 6 A m Lazăr Valeriu  
    Popescu Alexandru 7 C m Ene Gabriela  
    Ţugneanu Iulia 7 C m Ene Gabriela  
    Aspru Georgiana 8 A I Lazăr Valeriu  
    Topală Radu 8 C II Ciobotaru Mariana  
    Basno Luciana 8 A m Lazăr Valeriu  
    Murgoci Tudor 8 C m Ciobotaru Mariana  
    Echipaj: Sitaru Damian 5 C III Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 6 C   Ciobotaru Mariana  
    Popescu Alexandru 7 C   Ene Gabriela  
    Aspru Georgiana 8 A   Lazăr Valeriu  
Concursul interjudeţean
de matematică “Nicolae Păun”,
ed. a IV-a, Rm. Vâlcea, 12-14.12.1997
n2 1997 Ţugneanu Iulia 7 C II Ene Gabriela  
    Topală Radu 8 C m Ciobotaru Mariana  
    Murgoci Tudor 8 C m Ciobotaru Mariana  
    Iagăr Răzvan 9 A I Drugan Constantin  
    Tufler Cristian 9 A II Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 10 A m Drugan Constantin  
    Dusceac Silvia 10 A m Drugan Constantin  
    Dinu Adriana 11 A I Drugan Constantin  
    Toartă Mihaela 12 B III Ene Gabriela  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică, cl. IX-XII, 21.02.1998
n3 1998 Iagăr Răzvan 9 A I Drugan Constantin Calificat ON
    Ciobotaru Oana ON 9 A II Drugan Constantin  
    Sărdărescu Mihai ON 9 A III Drugan Constantin  
    Dinu Liviu ON 10 A I Drugan Constantin  
    Dusceac Silvia ON 10 A II Drugan Constantin  
    Cibu Cristian 10 B III Şerban Nicolae  
    Dinu Adriana ON 11 A I Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe ON 11 A II Drugan Constantin  
    Bucă Cristina 11 C III Ene Gabriela  
    Toartă Mihaela ON 12 B I Ene Gabriela  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică, cl. VII-VIII, 28.02.1998
n3 1998 Pondiche Dana 7 B m Şerban Nicolae  
    Ţugneanu Iulia 7 C m Ene Gabriela  
    Popescu Alexandru 7 C m Ene Gabriela  
    Topală Radu ON 8 C I Ciobotaru Mariana  
    Aspru Georgiana 8 A II Lazăr Valeriu  
    Pascu Mircea 8 II    
    Murgoci Tudor 8 C m Ciobotaru Mariana  
“La ceas” ed. I, 15.03.98 n2 1998 Ciobotaru Corina 6 C I Ciobotaru Mariana  
ON matematică, ed. a 49a,
Vaslui, 22-29.03.1998
n1 1998 Topală Radu 8 C II Ciobotaru Mariana  
    Iagăr Răzvan 9 A I Drugan Constantin  
    Ciobotaru Oana 9 A III Drugan Constantin  
    Sărdărescu Mihai 9 A III Drugan Constantin  
    Dusceac Silvia 10 A III Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 11 A II Drugan Constantin  
    Dinu Adriana 11 A II Drugan Constantin  
Concursul de matematică
“Memorial Filofteia Preda“,
ed. a IV-a, Drăgăşani, 25.04.1998
n2 1998 Vasilescu Andrei 7 C m Ene Gabriela  
    Ţugneanu Iulia 7 C m Ene Gabriela  
    Topală Radu 8 C I Ciobotaru Mariana  
    Pascu Mircea 8 II    
    Aspru Georgiana 8 A II Lazăr Valeriu  
    Murgoci Tudor 8 C III Ciobotaru Mariana  
    Sărdărescu Mihai 9 A II Drugan Constantin  
    Ciobotaru Oana 9 A III Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 10 A II Drugan Constantin  
    Dusceac Silvia 10 A III Drugan Constantin  
Concursul interjudeţean
de matematică “Pitagora”
Rm. Vâlcea – Voineasa,
ed. I, 9-10.05.1998
n2 1998 Marin Mihai Alexandru 5 D III Bratu Gheorghe  
    Sitaru Damian 5 C m Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 6 C III Ciobotaru Mariana  
    Dobrescu Anca 6 C m Ciobotaru Mariana  
    Ţugneanu Iulia 7 C m Ene Gabriela  
    Tucan Iulian 7 A m Bălăşel Adrian  
    Aspru Georgiana 8 A III Lazăr Valeriu  
    Murgoci Tudor 8 C m Ciobotaru Mariana  
    Echipaj 05.aug m    
Olimpiada de matematică faza judeţeană,
clasele V-VI, 16.05.1998
n3 1998 Puican Florina 5 D II Bratu Gheorghe  
    Marin Mihai Alexandru 5 D m Bratu Gheorghe  
    Tudoroiu Alexandra 5 A m Lazăr Valeriu  
    Ciobotaru Corina 6 C I Ciobotaru Mariana  
    Vad George 6 C I Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 6 C I Ciobotaru Mariana  
    Dobrescu Anca 6 C III Ciobotaru Mariana  
"Gh Ţiţeica" et fin, ed XX,
Turnu Severin,22-23.05.98
n2 1998 Iagăr Răzvan 9 A II Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 11 A III Drugan Constantin  
AN ŞCOLAR 1998-1999              
Concursul de matematică
“Memorial Nicoliţă Sanda”,
 ed. a II-a, Drăgăşani, 14.11.1998,
organizat de Şcoala
“Nicolae Bălcescu”, 14.11.1998
n2 1998 Paraschiv Andrei 6 C m Ciobotaru Mariana  
    Sârbu Daniela 6 D m Bratu Gheorghe  
    Stan Alin 6 D m Bratu Gheorghe  
    Puican Camelia 6 D m Bratu Gheorghe  
    Sitaru Damian 6 C m Ciobotaru Mariana  
    Diţu Cosmin 6 m    
    Hereşanu Denisa 6 D m Bratu Gheorghe  
    Tudoroiu Alexandra 6 A m Lazăr Valeriu  
    Ruxanda Flavia 6 C m Ciobotaru Mariana  
    Funaru Marian 7 C I Ciobotaru Mariana  
    Dobrescu Anca 7 C III Ciobotaru Mariana  
    Ciobotaru Corina 7 C m Ciobotaru Mariana  
    Vad Daniel 7 C m Ciobotaru Mariana  
Concursul interjudeţean de
matematică şi informatică
“Nicolae Păun”,
ed. a V-a, Rm. Vâlcea, 11-13.12.1998
n2 1998 Iagăr Răzvan Gabriel 10 A I Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 11 A III Drugan Constantin  
    Ţolea Sorin 11 A m Drugan Constantin  
    Dinu Adriana 12 A I Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 12 A III Drugan Constantin  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică, cl. VII-XII, 13.03.1999
n3 1999 Ciobotaru Corina 7 C II Ciobotaru Mariana  
    Vlad george 7 C III Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 7 C III Ciobotaru Mariana  
    Mihai Mihaela 7 C m Ciobotaru Mariana  
    Dobrescu Anca 7 C m Ciobotaru Mariana  
    Ţugneanu Iulia 8 C m Ene Gabriela  
    Popescu Alexandru 8 C m Ene Gabriela  
    Leucă Anca Elena 8 B m Şerban Nicolae  
    Vad Dragoş 8 C m Ene Gabriela  
    Tucan Iulian 8 A m Bălăşel Adrian  
    Zachia Irina 8 A m Bălăşel Adrian  
    Neagu Cristian 9 A II Ene Gabriela  
    Başno Luciana 9 B III Bălăşel Adrian  
    Aspru Georgiana 9 A m Ene Gabriela  
    Paraschiv Mirela 9 A m Ene Gabriela  
    Rogoz Bianca 9 B m Bălăşel Adrian  
    Târşa Eliana 9 A m Ene Gabriela  
    Murgoci Tudor 9 C m Ciobotaru Mariana  
    Topală Radu Ştefan 9 C m Ciobotaru Mariana  
    Iagăr Răzvan Gabriel 10 A I Drugan Constantin  
    Ciobotaru Oana 10 A II Drugan Constantin  
    Sărdărescu Mihai 10 A III Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 11 A I Drugan Constantin  
    Ţolea Sorin Ion 11 A III Drugan Constantin  
    Duşceac Silvia 11 A m Drugan Constantin  
    Marinaş Alexandru 11 A m Drugan Constantin  
    Jianu Ionela 11 A m Drugan Constantin  
    Niţă Andreea 11 E m Veţeleanu Maria  
    Cibu Cristian 11 B m Şerban Nicolae  
    Foltea Cornel 11 A m Drugan Constantin  
    Ochescu Costin 11 A m Drugan Constantin  
    Dinu Adriana 12 A I Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 12 A I Drugan Constantin  
    Cazacu Dan 12 B m Bălăşel Adrian  
ON matematică, Alba-Iulia,
cls. 7-12, ed. a 50-a,
n1 1999 Ciobotaru Corina 7 C I Ciobotaru Mariana calif lot
nat. juniori
12-18.04.1999     Iagăr Răzvan Gabriel 10 A II Drugan Constantin  
-Jud. Vâlcea a ocupat locul I pe ţară     Sărdărescu Mihai 10 A II Drugan Constantin  
    Ciobotaru Oana 10 A III Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 11 A II Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 12 A I Drugan Constantin  
    Dinu Adriana 12 A II Drugan Constantin  
Concursul de matematică
“Memorial Filofteia Preda“,
ed. a V-a, Drăgăşani, 24.04.1999
n2 1999 Ciobotaru Corina 7 C I Ciobotaru Mariana  
    Vad George Daniel 7 C m Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 7 C m Ciobotaru Mariana  
    Dobrescu Anca 7 C m Ciobotaru Mariana  
    Mihai Mihaela 7 C m Ciobotaru Mariana  
    Popescu Alexandru 8 C III Ene Gabriela  
    Ţugneanu Iulia 8 C m Ene Gabriela  
    Vad Dragoş Cristian 8 C m Ene Gabriela  
    Paraschiv Mirela 9 A m Ene Gabriela  
    Ciobotaru Oana 10 A III Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 11 A I Drugan Constantin  
Concursul Interjudeţean
de matematică “Laurenţiu Duican”,
 ed a VIII-a, Braşov, 6-8.05.1999
n2 1999 Ciobotaru Corina 7 C III Ciobotaru Mariana  
    Iagăr Răzvan Gabriel 10 A I Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 11 A I Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 12 A III Drugan Constantin  
“Pitagora”, cls. V-VIII,
ed. a II-a, 8-9.05.1999
n2 1999 Tudoroiu Alexandra- echipaj 05.aug III Lazăr Valeriu  
    Funaru Alexandru 7 II Ciobotaru Mariana  
OJ mat, cl. V-VI, 15.05.1999 n3 1999 Tudoroiu Alexandra 6 A m Lazăr Valeriu - dipl.  
    Tonenciuc Radu 6 A m Lazăr Valeriu - dipl.  
    Paraschiv Andrei 6 II Ciobotaru Mariana  
Concursul interjudeţean
de matematică
“Gh. Ţiţeica”, etapa finală,
ed. a XXI-a, Slatina
n2 1999 Iagăr Răzvan 10 A I Drugan Constantin  
20-22.05.1999     echipaj 09.oct I    
    Dinu Liviu 11 A pr. sp. Drugan Constantin  
    Dinu Adriana 12 A III Drugan Constantin  
    Coşerea Gheorghe 12 A pr. sp Drugan Constantin  
    echipaj 11.dec I    
AN ŞCOLAR 1999-2000              
Conc. “Gh. Dumitrescu”,
org. de CN “Fraţii Buzeşti”,
Craiova, 30.10.1999
n2 1999 Hereşanu Denisa 7 D II Bratu Gheorghe  
    Ciobotaru Corina 8 C m Ciobotaru Mariana  
Concursul de matematică
“Memorial Nicoliţă Sanda”, ed. a III-a,
organizat de Şc. 1 N. Bălcescu,
Drăgăşani, 13.11.1999
n2 1999 Ciuchete Gabriela 5 A II Bălăşel Adrian  
    Cotescu Sandra 5 A II Bălăşel Adrian  
    Enea Alexandra 5 A m Bălăşel Adrian  
    Tomescu Andrei 6 B m Ene Gabriela  
    Gratie Diana Elena 7 D III Bratu Gheorghe  
    Tudoroiu Alexandra 7 A m Lazăr Valeriu  
    Paraschiv Andrei 7 C m Ciobotaru Mariana  
    Sitaru Damian 7 C m Ciobotaru Mariana  
    Popa Roxana 7 D m Bratu Gheorghe  
    Ciobotaru Corina 8 C I Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 8 C II Ciobotaru Mariana  
    Vad George 8 C m Ciobotaru Mariana  
    Mihai Mihaela 8 C m Ciobotaru Mariana  
Concursul interjudeţean de
matematică şi informatică “Nicolae Păun”,
ed. a VI-a, Rm. Vâlcea, organizat de
Colegiul Naţional  “Alexandru Lahovari”,
Rm. Vâlcea, 10-12.12.1999
n2 1999 Ciobotaru Corina 8 C m Ciobotaru Mariana  
    Neagu Cristian 10 A m Ene Gabriela  
    Iagăr Răzvan 11 A I Drugan Constantin  
    Sărdărescu Mihai 11 A m Drugan Constantin  
    Ciobotaru Oana 11 A m Drugan Constantin  
    Vasilescu Bogdan 11 B m Bălăşel Adrian  
    Ţolea Sorin 12 A I Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 12 A m Drugan Constantin  
Concursul interjudeţean
de matematică
organizat de Şcoala “Ion Pillat”
Piteşti, 19.12.1999
n2 1999 Hereşanu Denisa 7 D II Bratu Gheorghe  
    Gratie Diana 7 D III Bratu Gheorghe  
    Ciobotaru Corina 8 C I Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 8 C m Ciobotaru Mariana  
Olimpiada de matematică,
faza judeţeană,
clasele VII-XII, 18.03.2000
n3 2000 Popa Roxana 7 D m Bratu Gheorghe  
    Hereşanu Denisa 7 D m Bratu Gheorghe  
    Puican Florina 7 D m Bratu Gheorghe  
    Tudoroiu Alexandra 7 A m Lazăr Valeriu  
    Ciobotaru Corina 8 C I Ciobotaru Mariana  
    Mihai Mihaela 8 C m Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 8 C m Ciobotaru Mariana  
    Paraschiv Mirela Maria 10 A III Ene Gabriela  
    Aspru Georgiana 10 A m Ene Gabriela  
    Sărdărescu Mihai 11 A I Drugan Constantin  
    Iagăr Răzvan 11 A I Drugan Constantin  
    Ciobotaru Oana 11 A II Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 12 A I Drugan Constantin  
    Ţolea Sorin 12 A II Drugan Constantin  
    Rizoiu Valentin 12 A III Drugan Constantin  
    Popescu Nicolae 12 A m Drugan Constantin  
    Băcescu Bogdan 12 D m Lazăr Valeriu  
Concursul interjudeţean de
matematică “La Şcoala cu ceas”,
ed. a III-a, Rm. Vâlcea, organizat de
Şcoala “Take Ionescu”, 7-9.04.2000
n2 2000 Sanda Bogdan 5 A I Bălăşel Adrian  
    Cotescu Sandra 5 A III Bălăşel Adrian  
    Bălăşel Adrian Alexandru 5 A m Bălăşel Adrian  
    Floricioiu Oana 5 A m Bălăşel Adrian  
    Stanca Cristina 5 A m Bălăşel Adrian  
    Fişcu Tiberiu 6 B m Ene Gabriela  
    Tomescu Andrei 6 B m Ene Gabriela  
    Gratie Diana 7 D III Bratu Gheorghe  
    Stan Alin 7 D m Bratu Gheorghe  
    Ciobotaru Corina 8 C II Ciobotaru Mariana  
A 51-a Olimpiadă naţională
de matematică,
Braşov, cls. 7-12, 21-28.04.2000
n1 2000 Ciobotaru Corina 8 C I Ciobotaru Mariana  
Judeţul a ocupat locul II     Iagăr Răzvan 11 A II Drugan Constantin  
    Ciobotaru Oana 11 A III Drugan Constantin  
    Sărdărescu Mihai 11 A III Drugan Constantin  
    Dinu Liviu 12 A I Drugan Constantin  
Conc. interjud. “Pitagora”,
ed. a III-a, 5-6.05.2000
n2 2000 Tudoroiu Alexandra -ind. 7 A m Lazăr Valeriu  
    Ciobotaru Corina 8 C I Ciobotaru Mariana  
Conc. interjud. de mat. “Gh. Ţiţeica”,
etapa finală, ed. a XXII-a,
Călimăneşti, cl. 4-12, 19-20.05.2000
n2 2000 Stanca Elena Cristina 5 A II Bălăşel Adrian  
    Iagăr Răzvan Gabriel 11 A II Drugan Constantin  
    Sărdărescu Mihai 11 A pr. sp. Drugan Constantin  
    echipaj 11.dec I    
Concursul de matematică
“Memorial Filofteia Preda“,
ed. a VI-a, Drăgăşani, 27.05.2000
n2 2000 Stanca Cristina 5 A II Bălăşel Adrian  
    Ciuchete Gabriela 5 A II Bălăşel Adrian  
    Sanda Bogdan 5 A III Bălăşel Adrian  
    Răducanu Bogdan 6 B m Ene Gabriela  
    Ciobotaru Corina 8 C I Ciobotaru Mariana  
    Funaru Alexandru 8 C I Ciobotaru Mariana  
    Voinea Cătălin 9 A II Drugan Constantin  
    Popescu Alexandru 9 D m Ene Gabriela  
    Ciobotaru Oana 11 A I Drugan Constantin  
AN ŞCOLAR 2000-2001              
Conc. “N. Sanda”, ed. a IV-a,
Drăgăşani, 11.11.2000
n2 2000 Tudoroiu Alexandra -ind. 8 A m Lazăr Valeriu  
Conc. interjud. de mat. şi inf.
"Nicolae Păun",
ed. a VII-a Rm. Vâlcea,
15-17 XII 2000
n2 2000 Tomescu Andrei 7 B m Ene Gabriela  
    Ciobotaru Corina 9 A III Ciobotaru Mariana  
    Voinea Cătălin 10 A m Drugan Constantin  
    Iagăr Răzvan Gabriel 12 A I Drugan Constantin  
Olimpiada de matematică,
faza judeţeană,
clasele VII-XII, 3.03.2001
n3 2001 Tomescu Andrei 7 B m Ene Gabriela  
    Ciobotaru Corina 9 A I Ciobotaru Mariana  
    Ilinca Marius 9 A II Ciobotaru Mariana  
    Panu-Misăilescu Dan 9 A III Ciobotaru Mariana  
    Ilie Irina 9 B m Gorgotă Vasile  
    Voinea Cătălin Petruţ 10 A I Drugan Constantin  
    Leucă Anca Elena 10 A II Drugan Constantin  
    Mareş Elena 10 A III Drugan Constantin  
    Varlam Alexandra 10 A m Drugan Constantin  
    Neagu Cristian 11 A I Ene Gabriela  
    Aspru Georgiana 11 A III Ene Gabriela  
    Iagăr Răzvan 12 A I Drugan Constantin  
    Sărdărescu Mihai 12 A II Drugan Constantin  
    Ciobotaru Oana 12 A m Drugan Constantin  
ON matem., Tg. Mureş, cls. 7-12,
ed. a 52-a, 7-13.04.2001
n1 2001 Ciobotaru Corina 9 A III Ciobotaru Mariana  
Judeţul a ocupat locul II-IV     Voinea Cătălin 10 A III Drugan Constantin  
    Iagăr Răzvan Gabriel 12 A I Drugan Constantin  
    Sărdărescu Mihai 12 A II Drugan Constantin  
Concursul interjudeţean
de matematică “Pitagora”,
ed. a IV-a, Rm. Vâlcea – Voineasa,
11.05.2001
n2 2001 Ştefan Andrei 5 A m Drugan Constantin  
    Stanca Cristina 6 A m Bălăşel Adrian  
    Sanda Bogdan 6 A m Bălăşel Adrian  
    Bălăşel Adrian Alexandru 6 A m Bălăşel Adrian  
    Cotescu Sandra 6 A m Bălăşel Adrian  
    Puican Florina 8 D m Bratu Gheorghe  
    Gratie Diana 8 D m Bratu Gheorghe  
Concursul de matematică
“Memorial Filofteia Preda“,
ed. a VII-a, Drăgăşani, 2001
n2 2001 Ilina Marius 9 III Ciobotaru Mariana  
Conc. naţ. “L. Duican”,
ed. a X-a, Braşov, 16-20.05.01
n2 2001 Iagăr Răzvan 12 A I Drugan Constantin  
“Gh. Ţiţeica”, et fin,
ed a XXIII-a Craiova,18-19.05.01
n2 2001 Iagăr Răzvan Gabriel 12 A III Drugan Constantin  
Olimpiada internaţională matem,
Washington, S.U.A., 1-14.07.2001
n0 2001 Iagăr Răzvan Gabriel 12 A III Drugan Constantin  
AN ŞCOLAR 2001-2002              
Conc. interjud de mat.
Gh. Dumitrescu, cl. 7-12,
ed. III, Craiova, 2.11.2001
n2 2001 Burtică Ruxandra 9 A m Drugan Constantin  
    Popescu Adrian 9 A m Drugan Constantin  
    Toader Andrei 9 A m Drugan Constantin  
Concursul interjud de matematică
“Memorial Nicoliţă Sanda”,
ed. a V-a, Drăgăşani, 10.11.2001
n2 2001 Dumitraşcu Bianca 5 C III Ciobotaru Mariana  
    Iliescu Tudor 5 III Ciobotaru Mariana  
    Duţă Vlad 5 C m Ciobotaru Mariana  
    Tomescu Andrei 8 B m Ene Gabriela  
Conc. interjud. de mat. şi inf.
“N. Păun”, ed. a VIII-a,
Rm. Vâlcea 14-16.12.01
n2 2001 Cotescu Sandra 7 A I Bălăşel Adrian  
    Voinea Cătălin Petruţ 11 A m Drugan Constantin  
    Ciotu Dan 12 A m Ene Gabriela  
Olimpiada de matematică,
etapa judeţeană,
clasele VII-XII, 16.02.2002
n3 2002 Cotescu Sandra 7 A m Bălăşel Adrian  
    Ohîi Marius 7 A m Bălăşel Adrian  
    Ciuchete Gabriela 7 A m Bălăşel Adrian  
    Stanca Cristina 7 A m Bălăşel Adrian  
    Tomescu Andrei 8 B m Ene Gabriela  
    Bădoiu Vlad 9 B I Bălăşel Adrian Calif. ON
    Toader Andrei 9 A II Drugan Constantin Calif. ON
    Botoran Dana Elena 9 A III Drugan Constantin Calif. ON
    Burtică Ruxandra 9 A m Drugan Constantin  
    Tudora Monica Cristina 10 A m Drugan Constantin  
    Voinea Cătălin 11 A I Drugan Constantin Calif. ON
    Varlam Alexandra 11 A II Drugan Constantin Calif. ON
    Ţugneanu Iulia 11 D III Ene Gabriela  
    Teodor Irina 11 D m Ene Gabriela  
    Neagu Cristian 12 A I Ene Gabriela Calif. ON
    Aspru Georgiana 12 A II Ene Gabriela Calif. ON
    Ciotu Dan 12 A III Ene Gabriela  
Concursul interjudeţean
de matematică
“La Şcoala cu ceas”, ediţia a V-a,
Rm. Vâlcea, organizat de
Şcoala “Take Ionescu”,
Rm. Vâlcea, 1-3.03.2002
n2 2002 Nechifor Ruxandra 5 B m Veţeleanu Maria  
    Cotescu Sandra 7 A III Bălăşel Adrian  
    Stanca Cristina 7 A m Bălăşel Adrian  
    Tomescu Andrei 8 B m Ene Gabriela  
    Tomescu Andrei - blitz 8 B I Ene Gabriela  
    Dumitraşcu Bianca cl 5 ec 5-8 m   Ciobotaru Mariana
    Ştefan Andrei, cl. 6        
    Cotescu Sandra, cl. 7        
    Tomescu Andrei, cl. 8        
    Dumitraşcu Bianca 5 II Ciobotaru Mariana  
    Duţă Vlad 5 m Ciobotaru Mariana  
ON mat, Rm. Vâlcea, cl7-12,
ed. a 53-a,16-23.03.02
n1 2002 Cotescu Sandra 7 A m Bălăşel Adrian Calif bar.jun
    Bădoiu Vlad 9 B m Bălăşel Adrian Calif bar.sen
Olimpiada de matematică,
etapa judeţeană,
clasele V-VI
n3 2002 Duţă Vlad 5 II Ciobotaru Mariana  
    Dumitraşcu Bianca 5 m Ciobotaru Mariana  
    Sârbu Lucian 5 m Ciobotaru Mariana  
“F. Preda“, ed. a VIII-a,
Drăgăşani, 6.04.2002
n2 2002 Pătruţ Oana Maria 7 A III Bălăşel Adrian  
AN ŞCOLAR 2002-2003              
Concursul interjud de mat
“Mem. N. Sanda”,
ed a VI-a, Drăgăşani, 09.11.2002
n2 2002 Teleşpan Marius 5 A m Ene Gabriela  
    Dumitraşcu Bianca 6 C I Ciobotaru Mariana  
    Duţă Vlad 6 C I Ciobotaru Mariana  
Conc interjud de mat şi inf
“Nicolae Păun”,
ed a IX-a, Rm. Vâlcea,
13-15.12.2002
n2 2002 Nechifor Alexandru 9 B III Gorgotă Vasile  
    Târşa Mihai Ovidiu 9 C m Gorgotă Vasile  
Olimpiada de matematică,
faza judeţeană,
clasele VII-XII, 08.03.2003
n3 2003 Ştefan Andrei 7 A I Drugan Constantin  
    Vasilescu Laura Mihaela 7 A II Drugan Constantin  
    Tănăsoaica Liviu 7 m Ciobotaru Mariana  
    Stanca Cristina 8 A m Bălăşel Adrian  
    Nechifor Alexandru 9 B I Gorgotă Vasile Calif. ON
    Bănică Anca Diana 9 B III Gorgotă Vasile Calif. ON
    Simion Ştefania 9 B III Gorgotă Vasile Calif. ON
    Tomescu Andrei Laurenţiu 9 A m Ene Gabriela  
    Turbureanu Tiberiu 9 B m Gorgotă Vasile  
    Popescu Adrian 10 A I Drugan Constantin Calif. ON
    Burtică Ruxandra 10 A I Drugan Constantin Calif. ON
    Botoran Dana 10 A II Drugan Constantin  
    Bădoiu Vlad 10 B III Bălăşel Adrian  
    Toader Andrei 10 A III Drugan Constantin Calif. ON
    Constantin Cristian 10 B m Bălăşel Adrian  
    Panu Misăilescu Dan 11 A III Ciobotaru Mariana  
    Mihai Mihaela 11 B III Gorgotă Vasile  
    Ilinca Marius 11 A m Ciobotaru Mariana  
    Voinea Cătălin 12 A II Drugan Constantin  
    Varlam Alexandra 12 A III Drugan Constantin  
    Pondiche Dana Maria 12 A m Drugan Constantin  
    Danciu Elena 12 A m Drugan Constantin  
Olimpiada de matematică,
faza naţională, cl. VII-XII
n1 2003 Nechifor Alexandru 9 B m Gorgotă Vasile  
    Popescu Adrian Cosmin 10 A ps Drugan Constantin  
    Burtică Ruxandra 10 A ps Drugan Constantin  
Concursul interjudeţean
“La Şcoala cu Ceas”,
ed a VI-a, Rm. Vâlcea,
29.03.2003
n2 2003 Petrescu Ioana 5 A ps Ene Gabriela  
    Dumitraşcu Bianca 6 C II Ciobotaru Mariana  
    Iliescu Tudor 6 ps    
    Vasilescu Laura 7 A II Drugan Constantin  
    Cotescu Sandra 8 A III Bălăşel Adrian  
    Ohîi Marius 8 A ps Bălăşel Adrian  
    Dumitraşcu Bianca 6 C I Proba La Ceas-blitz  
Olimpiada de matematică,
faza judeţeană, clasele V-VI,
31.05.2003
n3 2003 Petrescu Ioana 5 A II Ene Gabriela  
    Duţă Vlad 6 C II Ciobotaru Mariana  
    Dumitraşcu Bianca 6 C m Ciobotaru Mariana  
Concursul interjudeţean
de matematică “Pitagora”,
n2 2003 Dumitraşcu Bianca 6 I Ciobotaru Mariana  
    Duţă Vlad 6 II Ciobotaru Mariana  
AN ŞCOLAR 2003-2004              
Concursul interjud de mat
“Mem. N. Sanda”
n2 2003 Duţă Vlad 7 I Ciobotaru Mariana  
    Iliescu Tudor 7 II Ciobotaru Mariana  
    Dumitraşcu Bianca 7 ps Ciobotaru Mariana  
Concurs interjud mat şi inf
“Nicolae Păun”,
ed a X-a, Rm. Vâlcea,
12-14.12.2003
n2 2003 Dumitraşcu Bianca 7 C II Ciobotaru Mariana  
    Vasilescu Laura 8 A m Drugan Constantin  
Concursul interjudeţean
de matem.
“La Şcoala cu ceas”, ed a VII-a,
Rm. Vâlcea,
org. de Şcoala “Take Ionescu”
Rm. Vâlcea, 20.03.2004
n2 2004 Văduva Ana Maria 5 A II Bălăşel Adrian  
    Răducanu Raluca 5 A II Bălăşel Adrian  
    Mihăilescu Ana Maria 5 III    
    Vrapcea Ioana 6 A III Ene Gabriela  
    Petrescu Ioana 6 A m Ene Gabriela  
    Săraru Aida 6 A m Ene Gabriela  
    Dumitraşcu Bianca 7 C I Ciobotaru Mariana  
    Duţă Vlad 7 C III Ciobotaru Mariana  
    Tănăsoaica Liviu 7 m    
    Ştefan Andrei 8 A III Drugan Constantin  
    Vasilescu Laura 8 A III Drugan Constantin  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică, cls. 7-12
n3 2004 Dumitraşcu Bianca Maria 7 C I Ciobotaru Mariana Calif. ON
    Duţă Vlad 7 C m Ciobotaru Mariana
    Iliescu Tudor 7 m Ciobotaru Mariana
    Vasilescu Laura Mihaela 8 A I Drugan Constantin Calif. ON
    Nechifor Alexandru 10 B I Gorgotă Vasile Calif. ON
    Botoran Dana 11 A I Drugan Constantin Calif. ON
    Toader Stanescu Andrei 11 A I Drugan Constantin Calif. ON
    Ilinca Marius 12 II Ciobotaru Mariana
ON matematică, cls. 7-12,
ed. a 55-a, Deva
n1 2004 Dumitraşcu Bianca 7 C m
argint
Ciobotaru Mariana  
AN ŞCOLAR 2004-2005              
Concursul interjudeţean
de mat. şi inf.
“N. Păun”, ed. XI-a, Rm. Vâlcea
10-12.12.2004 , organizat de
Colegiul Naţional “A. Lahovari”
Rm. Vâlcea
n2 2004 Dumitrascu Bianca 8 C II Ciobotaru Mariana  
    Iovan Diana Alexandra 9 A I Drugan Constantin  
    Antone Andra 9 A m Drugan Constantin  
    Turbureanu Tiberiu 11 B m Gorgotă Vasile  
    Constantin Cristian 12 B m Bălăşel Adrian  
    Toader Andrei 12 A m Drugan Constantin  
Olimpiada de matematică,
etapa judeţeană,
clasele VII-XII, 05.03.2005
n3 2005 Dumitrascu Bianca 8 C I Ciobotaru Mariana Calif. ON
    Duţă Vlad 8 C II Ciobotaru Mariana
    Iovan Diana Alexandra 9 A I Drugan Constantin Calif. ON
    Antone Andra 9 A II Drugan Constantin Calif. ON
    Condoiu Maria Iuliana 10 B I Gorgotă Vasile Calif. ON
ON matematică, cls. 7-12,
ed. a 56-a, Bistriţa, 28.03-02.04.2005
n1 2005 Dumitraşcu Bianca Maria 8 C m
argint
Ciobotaru Mariana  
    Iovan Diana Alexandra 9 A m
aur
Drugan Constantin Calif. baraj
    Antone Andra Elena 9 A ps
bronz
Drugan Constantin  
    Condoiu Maria Iuliana 10 B ps
bronz
Gorgotă Vasile  
Concursul naţional de matematică
“La Şcoala cu ceas”,
ed a IX-a, Rm. Vâlcea,
org. de Şcoala “Take Ionescu”
Rm. Vâlcea, 2005
n2 2005 Dumitraşcu Bianca 8 III Ciobotaru Mariana  
    Duţă Vlad 8 III Ciobotaru Mariana  
Concursul interjudeţean
de matematică
“Gh. Ţiţeica”,
etapa finală, ed. a XXVII-a,
Rm. Vâlcea, cl. 4-12, 19-21.05.2005
n2 2005 Văduva Ana-Maria 6 A II Bălăşel Adrian  
    Ene Gabriela 5 A III Ene Gabriela  
    Echipaj- Văduva 05.iun I Bălăşel Adrian  
    Dumitrascu Bianca 8 C II Ciobotaru Mariana  
    Dumitrascu Bianca ec 7-8 II Ciobotaru Mariana  
    Condoiu Iuliana 10 B m Gorgotă Vasile  
    Echipaj- Condoiu 09.oct II Gorgotă Vasile  
    Toader Andrei 12 A m Drugan Constantin  
    Toader Andrei ech. m Drugan Constantin  
    Turbureanu Tiberiu 11.dec   Gorgotă Vasile  
AN ŞCOLAR 2005-2006              
Conc. Naţ. de mat. şi fiz.
“Vrânceanu-Procopiu”
Bacău, 19-21.12. 2005
n2 2005 Petrescu Ioana 8 A I Ene Gabriela  
    Iovan Diana 10 A II Drugan Constantin  
    Răducanu Bogdan 12 A M Ene Gabriela  
Concursul interjudeţean de
matematică şi inf.
“Nicolae Păun”,
ed. a XII-a, Rm. Vâlcea,
20-22.01.2006
n2 2006 Răducanu Raluca 7 A m Bălăşel Adrian  
    Văduva Ana Maria 7 A m Bălăşel Adrian  
    Iovan Diana 10 A II Drugan Constantin  
    Gheorghe Daniela 11 A m Bălăşel Adrian  
Etapa judeţeană a olimpiadei
de matematică, cls. 7-12,
11.03.2006
n3 2006 Dumitraşcu Bianca 9 A I Drugan Constantin Calif. ON
    Stanca Alina 9 B II Şerban Nicolae Calif. ON
    Antone Andra Elena 10 A I Drugan Constantin Calif. ON
    Iovan Diana Alexandra 10 A II Drugan Constantin Calif. ON
    Condoiu Iuliana 11 B I Gorgotă Vasile Calif. ON
Concursul naţional de matematică
“La Şcoala cu ceas”,
ed a IX-a, Rm. Vâlcea,
org. de Şcoala “Take Ionescu”
Rm. Vâlcea, 30.03-1.04..2006
n2 2006 Toma Florina 6 A III Pîslaru Ana Maria  
    Ene Gabriela 6 A m Pîslaru Ana Maria  
    Văduva Ana Maria 7 A II Bălăşel Adrian  
    Răducanu Raluca 7 A III Bălăşel Adrian  
    Piron Mădălina 8 A III Ene Gabriela  
    Vrapcea Ioana 8 A m Ene Gabriela  
ON matematică, cls. 7-12, Iaşi,
17-21.04. 2006
n1 2006 Dumitraşcu Bianca 9 A ps
bronz
Drugan Constantin  
    Antone Andra Elena 10 A ps
bronz
Drugan Constantin  
    Iovan Diana Alexandra 10 A ps
bronz
Drugan Constantin